Skip to main content

RO Forum

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Rise Online World - Sıkça Sorulan Sorular

Konu

#1
Rise Online World ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplar aşağıdaki gibidir.

Alfa testleriyle ilgili başvuruculara ne zaman ve nasıl bilgilendirme yapılacak?
Alfa testleri başlamadan başvuruculara e-mail ile gerekli bilgilendirme yapılacaktır. (RiseOnlineWorld.com dışında gelen maillere ve resmi kanallar dışındaki bilgilendirmelere itibar etmeyiniz)

Neden ilk yerli MMORPG yazıyor fragman videosunda?
Oyunumuz devasa haritalara sahip, geliştirilmiş Unreal Engine 4 (UE4) oyun motoruyla hazırlanmış ilk yerli MMORPG’dir.

Oyun resmi olarak ne zamana çıkar?
MMORPG gibi çok kapsamlı oyunlarda net bir tarih vermek çok zordur ve pek akıllıca değildir. Bugün en büyük stüdyolar bile çıkış tarihi verip daha sonra ertelemek zorunda kalabiliyorlar. 2 ay içinde alfa testleri yapılacak. Geri bildirimlere göre yine kapalı beta, beta ve resmi açılış yapılacaktır. Her halükarda 2020 yılında bu harika oyun deneyimini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Oyun Free to Play mi?
Evet, oyun tamamen ücretsiz indirilerek oynanabilecek. Bunun yanı sıra oyun içi mağaza sistemi de olacak ancak para harcayan oyuncu ile harcamayan arasındaki farkı minimum düzeyde tutmak için uğraşacağız.

Oyun Steam’da olacak mı?
Şu an için planlarımız arasında değil.

Oyun herhangi bir oyuna ait PVP server mı?
Oyunumuz kendine has mekanik, görsel ve oynanışa sahiptir. Herhangi bir oyunun PVP’si değildir. Ancak oyunumuzdaki PVP içeriği PVE içeriğinden fazla olacaktır.

Oyun hangi dilde olacak?
Global olarak piyasaya süreceğimiz için ilk aşamada İngilizce olacak. Ardından kısa sürede Türkçe dili ve zamanla diğer yaygın diller eklenecektir.

Sistem Gereksinimleri nedir?
Testler ve optimizasyonlar devam ediyor. Çok yakında minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini paylaşacağız.
* Bununla ilgili blog yazımız için : https://forum.ro.web.tr/blog-rise-online...nimleri-10

Videoda bazı oyunlardan esintiler sezdim. Bu konuyu açıklar mısınız?
Biz de her oyun gibi geçmişte bu alanda yapılan oyunların birçoğunu inceledik iyi olan şeylerden esinlendik, kötü olanlarından kaçındık. Amacımız oyunculara hızla kaynaşabilecekleri, sürükleyici ve akıcı bir oyun keyfi sunmaktır.

Bazı skiller farklı farklı oyunlarla benzerlik gösteriyor. Neden?
Bugüne kadar 1 milyondan fazla oyunun piyasaya sürüldüğünü düşünürsek yapılan her oyunun maruz kaldığı tepkilerden biridir. Her oyuncu daha önce oynamış olduğu oyunlardan kendince benzer bir şeyler bulacaktır. Ancak tamamen özgündür.

Neden Gameplay veya diğer oyun içi görseller paylaşılmıyor?
3 yılı aşkın süredir gizlilikle yürütülen bir çalışmayı aceleci davranarak bir günde berbat etmek istemeyiz. Bu yüzden sağlam adımlar atarak sürekli paylaşımda bulunmaya devam edeceğiz. Fragmanın amacı oyunseverleri böyle bir projeden haberdar etmek, yıllar süren çalışmaların, uykusuz gecelerin neticesine duyulan heyecanı paylaşmaktır.

Oyunda ırklar olacak mı? Yoksa daha çok Solo Play mi olacak?
Birçok MMORPG’deki gibi oyunumuzda 2 ana ırk bulunacak. Bu ırkların isimleri ve hikayeleri çok yakında paylaşılacak. Ayrıca oyunda hem Solo Play hem de Group Play kendine yer bulacak. Bu anlamda solo oyuncuları da es geçmeden bir oyun deneyimi sunmaya çalıştık.

Oyunda donmalar, lag, hile, bug gibi şeylerle nasıl mücadele edeceksiniz?
En çok önem verdiğimiz alanlar bahsi edilen durumlar. Bu yüzden hile ile en iyi şekilde mücadele verirken oyunda çıkacak hataları da siz değerli oyuncuların geri bildirimleriyle en kısa sürede fixleyerek olumsuz oyun deneyimini minimize edeceğiz. Daima oyuncusunu dinleyen bir yönetim ve support anlayışına sahip olacağız.

Bu oyunu her bilgisayar kaldırabilecek mi? Grafikler bayağı detaylı görünüyor.
Oyunumuzun grafikleri çok üst düzeyde ancak oynanış açısından bir o kadar da stabil hale getirdik. Kimse ilk aşamada mükemmeli sunamaz. Ancak biz; siz oyuncuların geri bildirimleri doğrultusunda anlık ve hızlı müdahaleler ile oyunumuzu zamanla mükemmele yakın hale getireceğimize inanıyoruz.

Oyunda en iddialı olduğunuz şey nedir?
En iddialı olduğumuz konu oyuncu taleplerine en kısa sürede geri dönüş yaparak gerekli iyileştirmeleri sağlamak. Bunlar yapıldıkça zaten yerli oyunumuz sizlerin de desteği ile global anlamda da çok iyi yerlere gelecektir. Tabii ki bunun yanı sıra hilesiz, bugsız ve akıcı oynanış temel hedefimizdir.

Oyun firmasının adı nedir?
Oyunumuz yerli bir firma olan RokoSoft tarafından hazırlanmıştır.

Oyunu neden daha önce duyurmadınız da ansızın ortaya çıkıverdiniz?
Takdir edersiniz ki bu tarz büyük projelerde gizlilik en önemli esastır. Yine ciddi bir aşamaya gelmeden de kimseyi umutlandırmak istemedik.

Oyun firması olan RokoSoft’un adresi Klasgame ile aynı görünüyor. Neden?
Ayrıca RokoSoft 2019 yılında kurulmuş bir firma ve 3 yıldır proje üzerinde çalıştığınızı belirtiyorsunuz. Açıklar mısınız bu durumları?

Rokosoft ekibi olarak (o zamanlar 6-7 kişiden oluşan bir ekip) hazırlık ve fikir aşamasını da katarsak 2016 yılında, birçok firma ile görüştük. Klasgame tüm şartlarımızı kabul eden tek firmaydı. İlk başlarda her şey çok daha yavaş ilerliyordu çünkü çok az kişiydik. Zamanla ekibimiz genişledikçe işler de hızlandı ve sonunda bu aşamaya gelindi. Sonuç olarak 2019 yılının yaz ayında kendi firmamızı resmen kurmuş olduk. Klasgame e-pin bayilerimizden birisi olacaktır.

Dungeon (Zindan) sistemi olacak mı? ( Discord Paylaşımı )
Evet farklı level ve harita seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunulacak.

Video ve bilgi paylaşımı devam edecek mi? ( Discord Paylaşımı )
Alfa sürüme geçene kadar sürekli video paylaşmaya sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Videoların paylaşım tarihleri farklılık gösterebilir.

Oyun mağazası fiyatlandırması nasıl olacak ? ( Discord Paylaşımı )
Oyun mağazasında bulunan her bir ürün Türkiye standartlarına göre fiyatlandırılacaktır.

Videolarda bazı buglar gözüküyor Örn: Archery yay kullanırken ok gözükmüyor ? ( Instagram Paylaşımı )
Hepsi düzelir. Oyuncuları dinleyen bir oyun geliyor.

Pre-Alfa Süreci ve Kayıt ( Discord Paylaşımı )
Yazılım ve görsel ekibimiz, oyunun alfa sürecini hazırlamak için en yüksek performanslarıyla çalışmaktalardır. Alfa testi kayıtları şu an için tamamlanmış olup, aksi belirtilmediği takdirde tekrar açılması gündemde değildir.

Patent sorunsalı ( Discord Paylaşımı )
Rise Online World markasına gelen patent itirazı, bir banka kuruluşu tarafından yapılmış olup, kendilerinin daha önce
'Rise' markasının tescilini alması ile ilgilidir. Bu nedenle 'Rise Online World' markasının, kendi markasına benzediğini belirterek
itirazda bulunmuşlardır. Patent firması ve hukuk birimimiz konunun takibindelerdir. İtirazın detayları hakkında bilgi verilmediğinden konu farklı yerlere çekilmeye çalışılmıştır.

Resmi forum ( Discord Paylaşımı )
Resmi forum şu anda kullanıcıların en yüksek verim ile kullanabilmesi adına, yazılım ekibimiz tarafından titizlikle hazırlanmaktadır.
En son düzenleme: 03-03-2020, 01:15 AM Bach!.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task